עברית  |  Russian  |  
     
   
     
     
     
   
     
     
     
  ערוץ היוטיוב של ד''ר יפימוב  
     
     
     
     
דף הבית >> בוטוקס >> בוטוקס

בוטוקס 

 

מהו רעלן? (בוטוקס)
הרעלן (בוטוקס) הוא חלבון המופק מחיידק קלוסטרידיום בוטוליניום אשר מזוקק לחלבון טהור הדומה במבנהו לאימונו גלובולין. הרעלן (הבוטוקס)- גורם לשיתוק של שרירים מקומיים באזור החיבור בין שרי לעצב. טכנולוגיה זו של בוטוקס פותחה כפי שיוסבר בהמשך לפני כ- 30 שנה כתרופה לטיפול למטרות שונות: פזילות אצל ילדים, בעיות מוטוריות אצל ילדים, הזעת יתר, מיגרנות ועוד. בשנים האחרונות נעשה שימוש מגוון בבוטוקס לטיפולים קוסמטיים, אך גם במקרים של עצירות כרוניים ואף במקרים של וגיניזמוס (כאבים ביחסי מין ).

מהו בוטוקס?
בוטוקס הוא שמו המסחרי של רעלן המופק כאמור מחיידק קלוסטרידיום בוטוליניום.

כיצד פועל הבוטוקס  בטיפול בקמטי הבעה?
הבוטוקס  המוזרק לשריר מרפה את השריר ובכך גורם לקמט העור שמעליו להתיישר ולהימתח, כך גורם הבוטוקס להיעלמות הקמט בעור. הבוטוקס  יעיל במיוחד בטיפול בקמטי הבעה בחלק הפנים העליון כגון : קמטי זעף, צחוק ומחשבה וכן קמטים סביב הפה ובצוואר.

                                                          הזרקת בוטוקס


האם בוטוקס מאושר לשימוש קוסמטי?
בוטוקס בתצורתו המסחרית אושר לשימוש ע"י ה- FDA (רשות התרופות האמריקנית) ולאחר מכן אושר הבוטוקס ע"י משרד הבריאות בישראל.                                                              


כיצד מתבצע הטיפול בבוטוקס לצרכים קוסמטיים?
הטיפול בבוטוקס מתבצע ע"י הזרקה של בוטוקס במרפאה בתהליך מהיר ללא צורך בהרדמה מקומית לאחריו ניתן לחזור לשגרה.

מתי ארגיש את השפעת הבוטוקס ולכמה זמן הוא משפיע?
תוצאות הטיפול בבוטוקס מופיעות תוך 72 שעות מההזרקה ומשך השפעתו של בוטוקס משתנה ועשויה להיות 3-4 חודשים בשנתיים הראשונות לטיפול וכ- 6 חודשים לאחר כשנתיים לאחר הזרקת הבוטוקס.

האם יש תופעות לוואי וסיכונים נלווים לשימוש בבוטוקס?

ככלל שימוש בחומרים מאושרים ע"י משרד הבריאות בטוח. לעיתים ניתן להבחין בתופעות לוואי להזרקת הבוטוקס כגון שטפי דם מקומיים קלים, נפיחות מקומית קלה שחולפים תוך 2-3 ימים. אחד הסיכונים המוכרים הוא זליגת בוטוקס לאזורי שריר סמוכים, דבר היכול להביא לצניחה זמנית של עפעף או גבה תופעה שתחלוף לאחר 2-3 שבועות.

 
 

אנא צרו עימי קשר ליעוץ לגבי הזרקת בוטוקס ללא התחייבות  !

מעט היסטוריה אודות הרעל ששינה את פניו- ואת פנינו

הבוטוקס, הנדון  פה מצא את דרכו אל מפת הרפואה לאחר גילוי מחלת שריר- עצב מסתורית, עוד במאה ה- 19. המחלה התפתחה לאחר אכילת בשר מקולקל. אבל מזה מאות שנים ידוע כי רעלנים משמשים לעתים דווקא לריפוי. לכן גם סמלו של חיל הרפואה הוא דווקא הנחש, החיה שנשיכתה ארסית. ובאמת, גילו שכאשר הבוטולינום ניתן בצורה מבוקרת, הוא יכול להיות מנוצל לטיפול בבעיות עצב- שריר.

שימושים רפואיים בבוטוקס
לפני כשלושים שנה החל כאמור השימוש הרפואי בבוטולינום מסוג A- הלא הוא ה "בוטוקס".
תחילה שימש הבוטוקס לטיפול בבעיות עיניים, ביניהן פזילה ועוויתות לא רצוניות.
כעשור מאוחר יותר, הורחב השימוש ב בוטוקס  גם לטיפול בתסמונת דיסטונית: זוהי תופעה של התכווצויות שרירים בלתי נשלטות, שלעתים מובילה לעיוות של אחד האיברים, לרעד, ל"טיקים" של היד ועוד. הדיסטוניה הצווארית היא השכיחה ביותר. למרות שהסיבה להפרעה לא תמיד ברורה, הטיפול בדיסטוניה באמצעות הזרקת בוטוקס אל השרירים הפעילים, הביא לתוצאות מרשימות: מטופלי הבוטוקס  דיווחו על הפחתה בכאבי השרירים ולשיפור בתנוחת הראש.
באמצע שנות התשעים כבר הורחב הטיפול בבוטוקס גם לאנשים הסובלים מפגיעה בשרירי היד, דבר המביא לפגיעה ביכולות הכתיבה, במנח היד ובפעילויות אחרות. הזרקה מקומית של בוטוקס שיפרה משמעותית את התפקודים השונים.
למרות שהטיפול בבוטולינום לחולי פרקינסון לא אושר באופן רשמי, מניסויים שונים נראה כי הזרקות בוטוקס תוך שריריות מביאות לשיפור בתנועות הלא- רצוניות גם של הסובלים ממחלה זו.
אפילו אנשים שסובלים ממיגרנה קיבלו טיפול בבוטוקס בניסוי שנערך באוניברסיטת UCLA אשר בלוס- אנג'לס. חולי המיגרנה דיווחה על הפחתת כאבי הראש, קיצור משך ההתקף והפחתה בתדירות ההתקפים.

שימושים אסתטיים בבוטוקס
ניסוי שנערך במספר מדינות באירופה, בדק את יעילות הבוטוקס בהפחתת תופעה של הזעת- יתר. החומר הוזרק 4 פעמים לבתי השחי של למעלה מ-300 מטופלים, כשלקבוצת הביקורת הוזרק פלצבו (חומר- דמה). כעבור 16 חודשים כבר דיווחו המטופלים על שיפור ניכר במידת ההזעה. ניסויים אחרים הוכיחו יעילות בוטוקס  לטיפול גם בהזעה של כפות הידיים.
אבל אין עוררין על כך שמה שקיבע את הבוטוקס בתודעה הציבורית היה השימוש בו להעלמת קמטים. במהלך שנות התשעים הבוטוקס זכה לפופלריות עצומה, שעדיין הולכת וגדלה, בזכות השימושים הקוסמטיים שנעשים בו. מכירות המוצר, שעמדו בשנת 1993 על 25 מליון דולר לשנה, הוכפלו בתוך עשור ל- 430 מליון דולר. הזרקות בוטוקס הן כיום המלה האחרונה בטיפוח הפנים, הן זוכות לסיקור נרחב בכתבי- עת והפכו למושג שכיח בקרב נשות חברה ועסקים. שיאו של הטרנד, לפחות נכון לעכשיו, הן מסיבות הבוטוקס שבהן ישנו מיזוג בין מוסיקה, אלכוהול ובילוי חברתי לטיפול בהזרקות בוטוקס.


אנא צרו עימי קשר ליעוץ לגבי הזרקת בוטוקס

 

 

 
 ניתוח עפעפיים לגבר    הרמת עפעפיים  בוטוקס    ניתוח עפעפיים עליונות    ניתוח עפעפיים    מומחה קידום אתרים    מסופונים      מפת האתר    עורך דין דיני עבודה
ניתוח עפעפיים עליונות בוטוקוס   הזעת יתר    ניתוח עפעפיים לגברים    בוטוקוס לגברים     מילוי קמטים    הרמת עפעפיים לגברים    ניתוח עפעפיים תחתונות
 
האתר נבנה ע"י עירית לוטן - עיצוב אתרים ודפי פייסבוק שגוגל מבין
כל הזכויות שמורות. אין להעתיק מהאתר ללא רשות בעל זכות היוצרים. הגנת זכות היוצרים חלה על כל צורת ביטוי .