Menu

מה הפנים שלנו מספרות עלינו

כרופאה מומחית ומנתחת אני מייחסת חשיבות רבה לסימנים שונים על גבי העור והגוף.

לעיתים הסימנים הללו עשויים להעיד על מצבכם הבריאותי. הרפואה הסינית נעזרת כבר מאות שנים בניתוח תווי הפנים של המטופלים ככלי לניתוח מצבם הפיזי. אם יש לכם פצעי בגרות שחוזרים ומופיעים באותו מקום בעור לדוגמה, ייתכן שהדבר מרמז על משהו.

ניתוח תווי פנים איננו מדע מדויק, אבל הוא יכול בהחלט לכוון אתכם בדרך לאורח חיים בריא יותר.

מה הפנים שלנו מספרות על הבריאות שלנו?

אזור אמצע הלחי:
הלחיים שלנו קשורות למערכת דרכי הנשימה. פריחה באזור זה יכולה לסמן שהגוף צמא לחמצן וכי עליכם לעבוד על העמקת הנשימה.
כל דבר שיסייע לכם להשתמש נכון יותר בריאות יכול לעזור. נסו לבצע תרגילי נשימה, התעמלות או מדיטציה.
מעשנים, אנשים שסובלים מאסטמה או משפעת עלולים לסבול מנימים שבורים, משינוי בצבע העור או מגודש באזור הזה של הלחיים.
יש לשים לב שקיים סיכוי טוב שממריצים כמו קפה ואלכוהול הם שגורמים לאדמומיות להופיע.

אזור הפה:
כפי שניתן היה לשער, אזור הפה קשור לאזור הקיבה בגוף. השפתיים עצמם קשורים לקיבה ולמעי, האזור שבצידי הפה שמגיע עד ללסתות מתקשר למעי הגס.
לכן, אם מופיעים כתמים מנוקדיםף או חל שינוי צבע באזור השפתיים הדבר יכול להוות סימן לפעילות מעיים בלתי תקינה, לנפיחות או לחוסר תיאבון. היעזרו בתזונאי כדי לברר האם אתם סובלים מאלרגיה למזון מסוים, שייתכן שהוא הגורם לבעיה.

חניכיים מדממים הם סממן של קיבה חומצתית, בעוד ששפתיים סדוקות ויבשות הן סממן ברור להתייבשות. לחילופין, סדקים או פצעים מצביעים על בעיות אפשריות בטחול. במידה וזה המקרה דאגו להתייעץ עם רופא המשפחה. ייתכן והוא ימליץ לכם ליטול ויטמין B וברזל במידה ויגיע למסקנה כי זו הבעיה.

אזור הסנטר:
הכליות ושלפוחית השתן קשורות לסנטר, כל חוסר איזון הורמונאלי בד”כ יופיע באזור זה. אם מופיע גודש באזור הסנטר, קיים סיכוי שהכליות שלכם עובדות שעות נוספות, או שאתם תחת נמצאים בלחץ מסויים.
אזור זה בגוף יכול להצביע על עייפות יתרת הכליה. רמת מתח מוגברת גורמת ליותרת הכליה לשחרר קורטיזול אל תוך הגוף.

מרכז המצח:
האזור הגדול יחסית של מרכז המצח מרכז מספר אזורים בגוף: הלב, רשת המעי הדק ושלפוחית השתן. יש הסוברים שאם אתם מהסוג שאוהב לבלות במידה מרובה, הדבר יתבטא על המצח שלכם…
גודש מאותת על יכולת דטוקסיפיקציה(ניקוי רעלים) ירודה. עור אדום ומתקלף מעיד על כך שמערכת העיכול זקוקה למעט שימון. במידה ומופיעים שני התסמינים, הדבר עלול להעיד על מערכת עיכול ירודה וככל הנראה כבר הרגשתם שהמצב לא כל כך טוב. בדקו עם רופא המשפחה שלכם, ייתכן והוא ימליץ לכם על דיאטה שכוללת הפחתה במאכלים שומניים, בבשר מעובד, ובמוצרי חלב לזמן מה.

האזור בין הגבות:
אזור זה קשור לכבד. באופן לא מפתיע, צריכה מוגברת של אלכוהול או רעלים אחרים באים לידי ביטוי כאן. ברפואה הסינית המסורתית מופיע הכבד כבעל קשר הדוק עם כעס. מצח בעל קמטים מרובים הוא סימן לכך שאתם צריכים לעבוד על טיפול בכעסים שלכם. על פי מחקר שנעשה, אנשים בעלי גבה ימנית חזקה יותר נוטים להפגין את הכעס שלהם כלפי חוץ, בעוד שאנשים עם גבה שמאלית חזקה יותר נוטים לשמור על הכעסים שלהם בפנים.

לסיכום, ישנה אמרה מפורסמת שאומרת שהפנים שלנו מספרות עלינו הרבה יותר ממה שהיינו רוצים לחשוף. בעוד שלרוב מייחסים זאת לתכונות אופי, הפנים שלנו מספרות הרבה גם על המצב הבריאותי והרגשי שלנו. עלינו לזכור כי הפנים שלנו לפעמים מאותתות לנו על מצבנו הבריאותי ולשים לב לכך.