Menu

ניתוח עפעפיים – דגשים

מה צריך לבדוק כשבוחרים מנתח עפעפיים מומחה ?

אנחנו סמוכים ובטוחים שהדבר לא יפתיע אתכם, היזהרו. לא כל מנתח פלסטי יתאים, במיוחד כשמדובר בניתוח עדין מסביב לעיניים. יתר על כן, ככל שהדבר נוגע לניתוחים מתקדמים יותר של הרמת העפעפיים לא כל מנתח פלסטי הוא בעל ניסיון על מנת לבצע הליך מסוג זה.

גם אם ראיתם תמונות משכנעות של ניתוחי עבר של אותו מנתח, אל תהיו תמימים ותצפו להשיג את אותן התוצאות עליכם. כמו בכל תחום בחיים קיים מגוון רחב של רופאים המתמחים בתחומם. רק מעטים יגיעו לרמת מומחיות גבוהה- חפשו אותם.
שלושת הקריטריונים החשובים ביותר בעת חיפוש אחר מנתח הינם: ניסיון,ניסיון ועוד פעם ניסיון.
אם מנתח מבצע ניתוח הרמת עפעפיים מספר פעמים בחודש, ובמקביל הוא מבצע גם שאיבות שומן וניתוחים נוספים, לא ניתן להתייחס לזה כאל ניסיון עשיר בתחום.

מהי הגדרה של ניסיון עשיר ?
כאשר המנתח מבצע את ניתוח הרמת העפעפיים שלוש, ארבע או עשר פעמים בשבוע וחוזר חלילה.
כישרון מולד, אינטליגנציה גבוהה וסדרת אימונים אינם מהווים תחליף למיומנות רבת שנים בעבודה ולניסיון של קבלת החלטות במגוון מצבים בעת הניתוח. בכל מלאכה הכרוכה במאמץ אנושי נדרשת עבודת שטח ועבר עשיר. כל אלו יכשירו את המנתח לתת את הדעת לכל ניואנס ולקבל בזמן אמת החלטות אשר יועילו לפציינט.

במאמר זה נציג בפניכם כמה פרטים אשר כדאי לשים לב אליהם:

ובכן כמה פרטים אשר כדאי לתת עליהם את הדעת:

מקצוענות הרופאים: יש כמה דוקטורים מעולים, רובם ממוצעים וכמה שרצוי להתרחק מהם.
רופאים אשר מבססים עצמם על פרסום – אם אתם נתקלים בשם של רופא שכתוב עליו “הפרופסור הטוב ביקום” הבינו שזהו פרסום נטו אשר מבוסס על תכסיס פרסומי שכל מטרתו היא לייצר מודעות לחברת הפרסום וללקוח. למטבע יש כמובן שני צדדים. כמובן שיש פרופסורים מצוינים, אך מאידך גיסא ישנם כאלו שרק רוצים לקנות את דרכם פנימה.

פרסום: הפך להיות נורמה בעולם הקוסמטיקה הרפואית. כל עוד הפרסום נעשה בצורה אתית אין איתו כל בעיה והוא יכול לעזור ללקוח לברור אפשרויות. אך היזהרו מרופאים המצהירים הצהרות מפוצצות כמו “בעל שם עולמי” או “מלמדים רופאים אחרים”.

אתרים בהם מדרגים את הרופאים: זוהי מגמה חדשה אשר צצה לאחרונה ומטרתה לקדם את הרופאים שמשלמים על פרסום. חלק מן ההמלצות אינן אותנטיות ובשל כך עבורכם הגולשים הן אינם מביאות שום תועלת.

מיקום: האם קליניקה של מנתח מסוים הממוקמת במקום יוקרתי בתל-אביב לעומת קליניקה אחרת היושבת בראשל”צ בהכרח טובה יותר? לאו דווקא, מה שבטוח הוא שתשלמו יותר על הניתוח רק מכיוון שלמנתח יש הוצאות רבות יותר.

התמחות ממוקדת בניתוחי עפעפיים: יש אמרה האומרת: “אם מנתח מתמחה בכל תחום הוא למעשה איננו מתמחה בכלום”. לכן,אם תגלו שהרופא מעיד על עצמו כמומחה רק בניתוחי עפעפיים הדבר מעולה. אך אם הוא מעיד על עצמו שהוא מתמחה במגוון ניתוחים תשקלו שוב. רצוי לפנות למנתח עיניים מומחה אשר מתמחה רק בתחום זה.

המרפאה: נכון, היא צריכה להיות נעימה למראה ונוחה. אולם אין היא צריכה לחקות מוזיאון. אחרי הכול,אתם מבקרים במוסד רפואי ומחפשים פתרונות למצבכם. אם המשרד נראה זוהר ונוצץ מידי אולי תשקלו לפנות למקום צנוע יותר.

תעודות וקורות החיים של המנתח: שימו לב היכן המנתח רכש את השכלתו ואת ניסיונו. עבודה בבתי חולים ציבוריים מהווה מוניטין חשוב ביותר ומעידה על התנסות במגוון מקרים ומצבים.

תכונות אישיות: סוף כל סוף הגעתם לאדם החשוב ביותר בכל התהליך שהעפעפיים שלכם בידיו. חפשו אצל המנתח תכונות אישיות אשר תתחברו אליהם כמו אינטליגנציה, חיוך, נכונות להקשיב ועוד. האם המנתח נראה כאדם שתוכלו לבטוח בו? האם הוא שחצן? האם מתייחס אליכם בכבוד?
כל מכלול האיכויות שתוארו פה הינו חשוב. שאלו את עצמכם האם אתם בוטחים לשים את הפנים שלכם בידיו של מנתח זה? זכרו שלא “הפילו” אתכם על מנתח זה אלא אתם בחרתם אותו ואם אינכם חשים בנוח בחרו במנתח אחר.

יישמו את ההמלצות שהובאו לכם פה, ותהיו בטוחים כי ביצעתם את מירב העבודה מבחינתכם ומצאתם את המנתח המתאים לכם.

אם העיניים שלכם התבגרו ואתם מעוניינים להחזיר להם את הרעננות שלהם יש פתרון! ד”ר אירינה יפימוב הינה מנתחת עפעפיים עם ניסיון של מעל 1000 ניתוחי עפעפיים.