Menu

השפעת השיזוף על אזור העניים

מסרבים להודות שהעונות עומדות להתחלף ומתכננים ביקור אחרון בים לעונת הרחצה הקרובה? כדאי שתדעו כיצד להגן על העור שלכם.

אמנם כבר עברנו לשעון חורף אבל עדיין מספיק חם בחוץ כדי ללכת לים ולתפוס שיזוף אחרון של סוף הקיץ.
בעוד שאין דרך בטוחה ב-100% להשתזף מבלי להיות חשופים לסכנות שונות, ניתן להצביע על מגוון דרכים כדי לצמצם את ההשפעות השליליות של אור השמש.

כרופאת עיניים מומחית לטיפולים אסתטיים שואלים אותי רבות אודות הסוד לשיזוף בריא ויעיל אשר לא יפגע בפנים ובעיניים.
תשובתי הינה שמילת המפתח הינה הדרגתיות. חשיפה מידתית תוביל לשמירה על עור בריא וגם תביא את העור שלכם למידת השיזוף הרצויה.

השמש עוזרת לנו בתחומי חיים רבים. היא מעניקה לנו תאורה, מחממת אותנו ואף מזינה אותנו בויטמינים. אך אם לא ננקטים צעדי זהירות בשעה שמשתזפים קיים חשש לפגיעה בגוף. הפגיעה יכולה להתבטא בצורה קלה כמו כוויות שמש, עד לצורות קשות יותר כגון הופעת סימני הזדקנות מוקדמים, קמטים שלא להזכיר את הסיכון לחלות בסרטן העור.

טיפים לשיזוף מחוץ לבית
בין אם זה על חוף הים או סתם על המרפסת בבית, חשוב לקרוא את הטיפים הבאים שיסייעו לכם לשמור על בריאות העור שלכם.

השתמשו בקרם הגנה – כמו שלא הייתם מבצעים צניחה חופשית ללא מצנח, כך השימוש בקרם הגנה הוא בגדר חובה ולא המלצה. לכל קרם הגנה יש מקדם SPF – המספר מציין את רמת ההגנה מפני הקרינה האולטרה-סגולה של השמש. קרם הגנה לא ימנע מכם מלהשתזף, אלא רק יגרום לשיזוף להתבצע בהדרגה ובכך ימנע את הנזקים.

שימוש חוזר – יש להשתמש בקרם השיזוף כ-20 דקות לפני שיוצאים מהבית/משרד החוצה. כמו כן, במידה ואתם עומדים להיכנס למים יש למרוח מחדש את קרם ההגנה. הדבר נכון גם אם על הקרם שלכם כתוב שהוא עמיד בפני מים.

אל תשתמשו בשמן תינוקות – שימוש בשמן תינוקות לצורך שיזוף הוא מתכון בטוח לצלייה בשמש. רוב הסיכויים שתסיימו את יום הכיף שלכם בשמש עם כוויות שמש וכאבים.

אל תנסו להישרף בשמש – חלק מהאנשים מאמינים שכווית שמש תיעלם עם הזמן אך תשאיר אחריה שיזוף יפה. כמובן שהדבר לא נכון לחלוטין – כווית שמש גורמת לעור להיות מוכתם, זאת מכיוון שכווית שמש פירושה כלי דם שבורים בעור. העור יתקלף בשלב הזה ויחשוף את שכבת העור הבאה ובכל מקרה, שיזוף לא ייצא מזה.

כדי להימנע מכוויות רצוי לא לנסות להשתזף בשעות השיא של השמש: מ-10 בבוקר עד 16:00 אחר הצהריים. כמו כן מומלץ להיות לבושים היטב, כיוון שהבגדים מגנים על העור מפני הקרינה של השמש. רצוי לא להתלבש בבגדים כהים.

שיזוף בהדרגה – הדרך הכי טובה לחשוב על שיזוף היא כתהליך הדרגתי. נכון, לא תצאו עם שיזוף נהדר באותו היום, אלא כעבור מספר ימים, אבל תוכלו להגן על הגוף שלכם בתהליך. כמו כן רצוי לזכור לשמור על פרופורציות ולא להשתזף יותר מדי.

ברגע שהגעתם למידת השיזוף הרצויה דאגו למרוח קרם לחות על העור כדי לשמור על תוצאות השיזוף. קרם הלחות מונע מהעור שלכם להתקלף וברגע שהעור שלכם מתקלף השיזוף נעלם.

סלוני שיזוף
אם בחרתם להשתזף דווקא בסלוני שיזוף, חשוב שתדעו שגם שם יש צורך לנקוט במשנה זהירות. מקומות אלה אמנם נחשבים בטוחים יותר לעומת חשיפה ישירה לשמש, אך רק בגלל שהם מציעים סביבה מבוקרת בה אתם יכולים לקבוע את משך ועוצמת החשיפה לקרינה האולטרה סגולה.

חשוב לזכור להשתמש בקרם הגנה גם במקומות אלה שכן אותן סכנות שקיימות בהשתזפות בחוף הים נמצאות גם פה.

קרם שיזוף עצמי – שימוש בקרם שיזוף עצמי הוא ככל הנראה הדרך הבטוחה ביותר להשיג מראה של גוף שזוף אך רבים מאמינים כי התוצאה האסתטית של שימוש בקרמים כאלה איננה מספקת תוצאות טובות מספיק.

כדי להימנע מהמצב הלא נעים של שימוש בקרם משזף שיגרום לעור שלכם להיראות כתום כמו תפוז, דאגו להשתמש בקרם בעל צבע מוגדר ולא שקוף. כך תוכלו לשים לב לכמות הקרם שאתם מורחים על עצמכם. כמו כן מומלץ לבדוק את הקרם על אזור מצומצם בגוף לפני מריחה על כולו ולמרוח על העור רק כאשר הוא יבש ואף רצוי אחרי טיפול פילינג.

לסיכום, כרופאה מומחית אציין שמילת המפתח הינה הדרגתיות.
כאמור, חשיפה מידתית תוביל לשמירה על עור בריא וגם תביא את העור שלכם למידת השיזוף הרצויה.
והכי חשוב – תיהנו בימים האחרונים של הקיץ!

אם העור שלכם התבגר ואתם מעוניינים להחזיר לו את הרעננות שלו יש פתרון! ניתן לבצע הזרקות בוטוקס, מילויי קמטים ופילינג עדין, לנשים ולגברים. את כל הטיפולים ניתן לבצע במהלך סוף שבוע אחד, בצורה יעילה ובטוחה בקליניקה שלי